عنوان(هندسه 1 فصل3 تالس در مثلث)

هندسه 1 فصل3 تالس در مثلث|50675226|flh1443948|
هم اکنون فایل با مشخصه ی هندسه 1 فصل3 تالس در مثلث وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 523.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 10
بنام خدا هندسه 1
فصل3 (تالس در مثلث) اگر در مثلثی خطی موازی یک ضلع رسم شود و این طخ دو ضلع را قطع کند، نسبت قطعات ایجاد شده روی دو ضلع با هم برابرند.
یعنی اگر در مثلث ABC داشته باشیم آن گاه داریم: قضیه تالس اثبات در سه مرحله است. (اگر در دو مثلث ارتفاع ها برابر باشند، نسبت مساحت ها برابر با نسبت ارتفاع هاست.) اثبات زیرا قاعده ی هر دو مثلث DE و ارتفاع هر دو h است. نتایج تالس در شکل زیر x , y را بیابید. مثال وقتی خطوط موازی هم در راه حل شرکت داده می شود فقط می توان از جز به کل استفاده کرد. در شکل روبرو سه پاره خط با هم موازیند. با توجه به اندازه های روی شکل مقدار x چقدر است؟ مثال X را بیابید. مثال چون خطوط موازی در محاسبات شرکت داده نمی شوند، پس جز به جز می نویسیم. پایان...مطالب دیگر:
🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی انگیزه در مدیریت🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اندازه گیری و مدیریت عملکرد فرایند🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی انبرک های نوری🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی امنیت در سیستم عامل لینوکس🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی امامت در قرآن🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی الگوريتم هاي مسير يابي🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی الگوریتم کلونی زنبور عسل🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اقتصاد نفت🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اعتياد زنان و نابساماني خانواده🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اعتیاد کار🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اعتبارات اسنادی🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اصول مالیات و عوامل آن🔥پکیج کامل جزوه + ویدئوهای درس هفتم عربی 2 دبیرستان🔥پکیج کامل جزوه + ویدئوهای درس نهم عربی 2 دبیرستان🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اشتراك حجاب در اديان ابراهيمي🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اسید و خطرات آن🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی استاندارد و استاندارد کردن🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اخلاق و نقش آن در زندگی فردی🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی اثر آلودگی هوا روی کیفیت زندگی🔥تحقیق درباره بررسی و ارزیابی مفاهيم شبكه‌هاي كامپيوتري🔥تحقیق درباره بررسی نگاهی به بحران آب در استان قم با تاکید بر بخش کشاورزی🔥تحقیق درباره بررسی نقش و جايگاه منابع سرمايه‌داري و بانکها در رشد و توسعه اقتصادي🔥تحقیق درباره بررسی نقش و جایگاه معیارهای اجتماعی در تحقق پذیری مرمت بافت های باارزش تاریخی🔥تحقیق درباره بررسی نقش و جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه‌ اقتصاد مقاومتی🔥تحقیق درباره بررسی نقش و تأثير تجارت الكترونيكي بر متغيرهاي كلان اقتصادي