عنوان(پاورپوینت هندسه مقدس)

پاورپوینت هندسه مقدس|1951916|flh1443948|پاورپوینت هندسه مقدس
هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت هندسه مقدس وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

.

دانلود پاورپوینت با موضوع هندسه مقدس

در قالب ppt ودر44اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

هنر و معماري سنتي ، مبتني بر اصل تناظر ميان عالم و آدم است. در ذهن بسيط انسان سنتي، نسبتها و مفاهيم انساني چنان بسيط مي يابند كه دامنه وسيع كيهان را نيز در بر مي گيرند و كيهاني كه در اين قلمرو شكل يافته و تصوير مي شود چون محصول جهان بيني اين انسان است تعريفي كاملاً انساني مي يابد. نظر بر اين است كه به همين دليل بين مفاهيم كيهاني وانساني در جهان بيني سنتي، اشتراك وسيعي به وجود مي آيد. تأثير اصل تناظر در معماري مقدس، اشتراك ابعاد هندسي معبد – به عنوان نمونه كوچك شده كالبد حق (عالم) – و پيكر انسان است و به يك عبارت ، عمارت عالم و آدم يكي است . اين معنا سبب گشته در كيهان شناسي اديان شرقي به ويژه اسلام، اشكال هندسي، ابعاد كيهاني را شرح نموده وهم آنها در ساخت معماريهاي مقدس تجلي يابند. در اين ميان دايره و مربع جايگاهي ويژه دارند. جايگاهي كه در متون كيهان شناسي ، هم بيانگر روح لايتناهي عالم اند(به صورت دايره) و هم بيانگر ابعاد يتناهي آن(مربع).

اصل هندسه مقدس) واكنش و تجربه ها در مورد تمامي موضوعات زيبا با توانايي منحصر بفردشان جهت تشخيص نيمه خود آگاه تربيت هندسي از آشفتگي زودگذر امكانپذير مي‌شود. در اين سطح، كمال موجود در معبد يونان يا نقاشي ساده نيست زيرا آن از طيف يا مواد خاص ساخته شده است اما به خاطر نسبت هاي هارموني موجود در طرح آنها با قوانين هندسه مقدس محدود مي‌باشد كه خود مظهر امواج هارموني انرژي ملودي و تناسب جهاني است آنچه احساس ما به آن پاسخ مي دهد هارموني هاي هندسي و تناسبي و اشكال موجي ايجاد شده در طول به كارگيري هندسه مقدس است. همانطوريكه در اسلام و در تمامي مذاهب هندو و ابراهيم آمده است، هندسه مقدس ابزاري براي مشاهده بقاياي خدا و تعدد آن در تربيت جهاني ارائه مي‌دهد. بطور قابل توجهي مذهب اسلام هنوز در مذهب اصلي خود از بقاياي دستكاري شده حقيقت ازلي وجود دارد. اشكال هنري و مساجد آن همچنين معماري هاي امروزه بيشتر ساختار جهان، نمادهايي از دنياي راستين به عنوان مخلوق خدا را تلفيق مي‌كنند. در حقيقت اسلام عقلاني به اين روش ستوده شده است.

در جائيكه اين دانش منشاء دنيوي داشته صحت ندارد اما اشكال آن در سراسر Yantms و مندالاي هندو، تبتي و بودايست، حكاكي هاي سلتك و تزئين كتاب حتي در نقاشي هاي شني آمريكاي شمالي مشهود است مالكان اوليه هندسه مقدس مصريان بوده اند كه اسرار خود در طرحهاي خاكي معابد خود، ديوانگار شان در اهرام Giseh كه بطور يكدست بيشتر قاونين اصلي جهان را دارد

همه اشياء عالم دو صورت اند:

يكي در عالم معقول يا مثال: در اين عالم حقيقت همه اشياء بدون شكل و تعين وجود دارد.

ديگري در عالم محسوس يا واقع: در اين عالم اشياء تعين و شكل مي يابند.مطالب دیگر:
📗پاورپوینت معرفی ASP.Net📗پاورپوینت معرفي GAC📗پاورپوینت ترانزيستورهاي power Mosfet📗پاورپوینت مفاهیم SSL، امضای دیجیتال و مراکز صدور گواهینامه📗پاورپوینت مهندسی نرم افزار1 تالیف سامرویل📗پاورپوینت مهندسي نرم‌ افزار2 تالیف یان سامرویل📗پاورپوینت تراریوم📗پاورپوینت ترفند ها در دلفی📗پاورپوینت ترسيم نمودارهاي سيستم بانكي📗تحقیق خیار گلخانه ای📗تحقیق جايگاه نقد به طور اعم در ادبيات دل انگيزی فارسی📗تحقیق جاوا اسکریپت📗تحقیق جانشین های مجازات حبس📗تحقیق بررسی عقد وکالت📗تحقیق بررسی و معرفی بخش های مختلف نیروگاه گازی📗تحقیق بررسی نسخ چاپ سنگی حفاظت و مرمت یک نسخه قرآن طوماری موجود در کتابخانه آستان قدس رضوی📗تحقیق تاثیر فعالیت های فوق برنامه بر موفقیت تحصیلی دانشجویان دختر دانشکده ادبیات و علوم انسانی📗تحقیق بهداشت دهان و دندان📗تحقیق بررسی دینامیک سیالات و روش های تست کارایی در توربو ماشین ها📗پاورپوینت ترکیبات آلی فلزی عناصرگروه II📗تحقیق بررسی علل اجتماعی فرار دختران از خانه📗تحقیق فلسفه و تعليم و تربيت📗تحقیق جنبش دانشجويي و نيروهاي سياسي خارج از دانشگاه (سال هاي 76-1357)📗تحقیق بررسي نحوه گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان دختر مقطع متوسطة📗تحقیق بررسی میزان فرسودگی بین مشاوران